O nás
  O hadech
  Náš chov
  Stavba terária
  Nabídka
  Kontakt

 
 26.3.2015

  Tak na podzim 2014 jsem snížil teplotu v teráriích s psohlavci zelenými. Začal jsem opět oteplovat začátkem ledna 2015 a přidal jsem samce k samicím. A 23.3.2015 jsem pozoroval páření v 6:00 hodin ráno, když jsem vstával do práce. Je to pro mne super zpráva, byl jsem z toho nadšený!!! :-) Přes den žádný pokus o páření jsem nikdy nepozoroval, každý si leží na své větvi. Takže je možné že se pářili už i dříve přes noc, co jsem neviděl. No uvidíme. Každopádně z mého tria je pravděpodobně jedna samička a dva samci. No docela dobrý úspěch vzhledem k tomu že jsem je tehdy kupoval naslepo bez sondování.

   Také jsem poprvé na podzim připustil samici B.C.salmon DH sunglow se samce B.C.sunglow. Samice letos na jaře porodila hromadu neoplozených vajec a čtyři malé sunglow, z nichž přežil jen jeden. Bohužel. Přisuzuji to tomu že to byl její první vrh. No uvidíme příště. Mladý sunglow je samička a nechávám si ji do svého chovu. Je krásná, zdravá a v pohodě loví malé myšky.

   Z vrhů mých albínek toho letos také moc nebylo, ale také jsem si do svého chovu nechal pět nejkrásnějších samiček a ostatní jsou k prodeji na stránce nabídky.

 

31.3.2013

   Přidávám ještě fotku terária pro 2 samičky Psohlavce zeleného. Terárium je celoskleněné s velkou vodní nádrží a s dekorativní zadní stěnou. Terárium jsem nechal prorůst živými rostlinami a psohlavci vypadají spokojeně. Vlhkost se udržuje na 80-95% a teplota na 28-29 °C.                                                                                                                                         Samičky zatím chovám společně - terárium je dost prostorné a s krmením problémy nejsou, protože každá si našla své oblíbené místo v jiné části terária.

   Samečka chovám odděleně v jednoduchém celoskleněném teráriu s příčnými dřevěnými tyčemi rozmístěnými v různých výškách. Dávám sem fotku nového, většího terárka, které je zatím neobydlené, protože běží v testovacím režimu kvůli seřízení teplot a vlhkostí. Terárko jsem oblepil polystyrenovými deskami, aby teplo přes sklo zbytečně neunikalo do místnosti a já tak ušetřím i něco málo za elektriku.

 3.1.2013

   Po delší době jsem se dostal k aktualizaci našich webových stránek. Během uplynulé doby se náš chov rozšířil o další nádherné hady. Na podzim roku 2011 jsme zakoupili 2.3 hroznýše albíny ve stáří mezi rokem a půl do dvou let, 1.0 B.c.paradox Sunglow ve věku 1,5 let, 0.1 B.c.Sunglow ve stáří dvou let, 1.0 B.c.imperator salmon DH Sunset possible Bloody a 0.1 B.c.salmon DH Sunglow zbarvená do modra ve stáří 1,5 roku. Také jsme v lednu 2012 zakoupili 1.2 Corallus caninus narozené v únoru 2011. Samičky byly zbarvené červeně a sameček právě přecházel do zelené. Můžete si prohlédnout dneska pořízené fotografie.

Corallus caninus (Psohlavec zelený), 1.2, zrovna jsou po krmení. Daří se jim výborně a je to naše chlouba. :-)

Samec NZ únor 2011

Samice č.1 NZ únor 2011

Samice č.2 NZ únor 2011

Samice č.2 NZ únor 2011

 

Tady jsou Boa constrictor imperator : 2.3 albíni, jedna samice sunglow a jeden samec sunglow paradox.

Samice albino č.1

Samice albino č.1

Samec sunglow paradox

Samec albino č.1

Samice sunglow + samec albino č.2

Samice sunglow + samec albino č.2

Samice albino č.3

Samice albino č.3

Samec sunglow paradox + samice albino č.2

Samec sunglow paradox + samice albino č.2

Samec sunglow paradox + samice albino č.2

Samec sunglow paradox + samice albino č.2

 

A posledním přírustkem v našich teráriích je samice B.c.imperator salmon DH sunglow a sameček B.c.imperator salmon DH sunset possible bloody.

Samec salmon DH sunset possible bloody

Samec salmon DH sunset possible bloody

Samec salmon DH sunset possible bloody

Samice salmon DH sunglow

Samice salmon DH sunglow

Samice salmon DH sunglow

Samice salmon DH sunglow

Samice salmon DH sunglow

Samice salmon DH sunglow

 

  25.9.2011

    V současnosti v našem chovu máme Hroznýše královské (Boa constrictor). Chovná skupina se skládá ze tří samic a dvou samců a obývají naše největší terárium. Zanedlouho je však v tomto teráriu vystřídají albíni. Tahle skupina albínů se skládá ze čtyř samic a dvou samců. Ohledně chovu hroznýšů se názory chovatelů liší. Těm našim se výborně daří pokud jsou chováni společně v jednom teráriu. Také máme tu zkušenost, že pokud jsme jim na podzim ochlazovali na dobu 2-4 týdnů, tak k páření nedocházelo. Jakmile jsme nechali teplotu stabilní po celý rok, páření a odchovy jsou pravidelné. Takže si myslím, že i když u některých druhů plazů je střídání ročního období nutností, aby došlo k úspěšnému páření, u hroznýšů královských je to individuální a je třeba zkoušet.

 

 
 
   Agamy vousaté (Pogona vitticeps) chováme doma jako domácí mazlíčky. Zvláště přítelkyně je má velmi ráda. Jsou to krásné a klidné ještěrky, které vás nikdy neomrzí. Jako snad u všech agam, tak také u vousatek je velice zábavné sledovat, jak komunikují mezi sebou různým kýváním hlavy. Někdy se přistihnu jak je taky napodobuji...:-)))

 

    
   V minulosti jsme chovali Bazilišky dlouhonohé (Laemanctus longipes) ve skupině 2.3. Tito nádherní malí ještěři mají rádi vysokou vzdušnou vlhkost a hustě zarostlé terárium. Nedokážou pít z misky, olizují vodu z listů květin a stěn terária. Proto jsme jim rosili 2x denně. Zařídili jsem jim tropické terárium o délce 120cm, šířce 70cm a výšce 60cm, což se zdálo být dostačující. Tito bazilišci dorůstají kolem 60cm, ale 3/4 celkové délky zabírá ocas. Terárium obývali společně s párem Felzum madagaskarsých, párem Trnoještěrů kozích (Acanthosaura capra) a triem Gekonů zlatých. Všichni dohromady dokázali pěkně vyčistit terárium od cvrčků. :-) Co jedni nezvládli přes den, dokončili gekoni v noci. Tito bazilišci jsou fakt roztomilí a přítulní. Velice brzy si zvykli na lidskou přítomnost a pokaždé když jsem strčil ruku do terária, zvědavě ihned na ni naskákali. Bohužel jsem s chovem bazilišků dlouhonohých musel skončit z nedostatku času, který oni tak potřebují. Až se mi však podaří změnit zaměstnání, určitě se k nim opět vrátím. Rád se s vámi podělím o pár fotografií.