O nás
  O hadech
  Náš chov
  Stavba terária
  Nabídka
  Kontakt

    Teraristice, speciálně chovu plazů, jsem se začal věnovat v roce 1993. To jsem poprvé navštívil terarijní burzu, kde mne tihle naši tiší společníci naprosto učarovali. Poznal jsem tam také pár teraristů z okolí mého bydliště, se kterýma jsem se dal do řeči, později jsem vstoupil do jejich teraklubu a postupně se z nás stali dobří kamarádi. Pomohli mi v mých začátcích nejednou dobrou radou a zásobovali mne horami odborné literatury. Mým prvním hadem se stal Python molurus bivittatus, kterým to samozřejmě neskončilo. Postupně jsem chov rozšířil o další kusy těchto krajt a postavil jsem obrovské terárium pro chovnou skupinu Iguana iguana. Skupinka se skládala ze dvou samců a čtyř samiček, které jsem si dovezl z teraburzy v Ostravě v malinké plastové krabičce. Po třech letech jsem poprvé u nich sledoval pářeni, a protože to tenkrát byla rarita,  honem jsem si běžel do půjčovny pro videokameru, aby jsem to celé mohl zdokumentovat. Buhužel jsem však těsně před předpokládanou snůškou odjel do USA a moje ex-manželka okamžitě všechno prodala. Když píšu všechno, myslím tím VŠECHNO. Včetně mých osobních věcí a bytu... Ale to sem nepatří...

   V rubrice Stavba terária jsem popsal svůj vlastní postup při výrobě finančně nenáročné umělé skály. Chovali jsme také Bazilišky dlouhonohé (Laemanctus longipes) a Agamy vodní, ale z důvodu mé pracovní vytíženosti jsme tyto chovy zrušili. Pevně však věřím, že se v budoucnu k Baziliškům dlouhonohým vrátíme, protože tyto malé ještěrky nás úplně dostaly.

    Vytvořil jsem také rubriku O hadech, ve které se nacházejí články o různých druzích plazů, o které se zajímám. Jsou to materiály různě postahované z internetu, takže si za ně nepřipisuji žádnou zásluhu.

    Snad se vám tyto moje amatérské webové stránky budou líbit a najdete zde právě to, co potřebujete.

 

                                                                                                                                            Radim